Hosting

Hosting

Nacházíte se: Home / Hosting

Přihlášení zákazníka / partnera       

Hosting

Hosting je pronájem prostoru pro internetové stránky (najčastěji spojené s doménou) na cizím serveru. Pronajímatel serveru, na kterém je prostor pro hosting pronajmutý, bývá označován jako poskytovatel hostingu (webového prostoru). Hosting tak zajišťuje umístění webových stránek na internet, aniž by vlastník či autor stránek musel mít vlastní server. Ceny za hosting se pohybují v rozmezí od několika desítek Kč až po několik tisíc Kč za měsíc. Existuje i bezplatná varianta hostingu, tzv. freehosting nebo-li hosting zdarma. Freehosting obvykle nezaručuje bezchybnou funkčnost a často má omezenou technickou podporu. Dále je s hostingem zdarma spojeno umisťování reklamy na stránkách. U hostingu poskytovatelé většinou nabízejí skriptovací technologie jako PHP, ASP, ASP.NET, JSP a další, z databází jsou u hostingu nabízeny především MySQL, PostgreSQL a MS SQL. Stránky se na hosting kopírují převážně klientem podporujícím protokol FTP.

Hosting je pouze samotné umístění stránek na serveru poskytovatele. Aby se uživatelé internetu ke stránkám na hostingu dostali, je potřeba mít provedenou registraci domény. Alternativně lze u některých firem zdarma k hostingu využít domény 3. řádu. Součástí služeb hostingu jsou zpravidla i e-mailové schránky s antispamovými a antivirovými filtry, POP3, IMAP a SMTP. Samozřejmostí hostingu bývá také technická podpora pro zákazníky, kdy zákazníci mohou kontaktovat poskytovatele Některý hosting má omezenou technickou podporu na pracovní dny. U kvalitního hostingu bývá podpora nonstop.

Sdílený hosting znamená, že jeden server sdílí často stovky či dokonce tisíce hostingových zákazníků. Můžete se tedy stát, že v případě poruchy či přetížení jednoho webu je hosting významně ovlivněn či dokonce znefunkčněn a tím také i všechny ostatní stránky na stejném serveru. Výhodou hostingu je naopak nízká cena – zákazník za hosting zaplatí pouze zlomek ceny za provoz vlastního serveru.

Objednání hostingu je velice jednoduché a nezabere více než 5 minut. Kvalitní hosting si můžete objednat i u nás ZDE nebo kliknutím na níže uvedené tlačítko.

Hosting

Nástroje
Podpora
nahoru dolu

  info@webhosting.fm
  Tel.: 228 227 014

QR kód - WebHosting.FM
QR kod - WebHosting.FM
Ověření domény Objednat